Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

biomatex

 

Biomatex – włóknina

Firma Biomatex Produkcja zajmuje się wytwarzaniem włóknin przeszywanych, włóknin igłowanych oraz skupem odpadów produkcyjnych. Produkowane w naszym zakładzie wyroby oferujemy w różnych wzorach, wymiarach i kolorach. Prowadzimy sprzedaż hurtową i detaliczną. Nasze wyroby kupić można jako produkty pakowane pod marką BIOMATEX oraz jako produkty innych marek, z którymi współpracujemy w roli podwykonawców w ramach outsourcingu.

Ścierki do czyszczenia z recyklingu

Produkowana w naszym zakładzie włóknina powstaje z odpadów tkanin – między innymi bawełnianych, wiskozowych, wełnianych czy poliestrowych. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii produkcji oraz specjalistycznemu parkowi maszynowemu jesteśmy w stanie przetworzyć ścinki czy krajki pochodzące przede wszystkim z innych zakładów produkcyjnych w wysokiej jakości wyroby. Działalność naszego przedsiębiorstwa opiera się więc na recyklingu. Wszystkie nasze produkty są w pełni ekologiczne i przyjazne środowisku, wykonane są bowiem w 99% z powtórnie przetworzonych surowców.

Włóknina z recyklingu – nasze produkty

Firma Biomatex proponuje szeroką gamę produktów z włókniny wytworzonej z odpadów tkanin. Nasze wyroby to między innymi:

  • -włóknina w belkach – wiskozowa (biała i kolorowa) oraz techniczna,
  • -biowłóknina biodegradowalna do hodowli i układania trawnika,
  • -rozmaite ściereczki i ścierki – z włókniny wiskozowej, mikrofibry, włókien mieszanych,
  • -koc ochronny – rodzaj grubej i miękkiej włókniny z przeszyciami o szerokim zastosowaniu,
  • -mopy i akcesoria z przetworzonych odpadków tekstylnych.

Wszystkie wyroby z przetworzonych tkanin i włókien naszej produkcji odznaczają się bardzo wysoką jakością i wszechstronnością. Znajdują zastosowanie zarówno w domach prywatnych, jak i w środowisku profesjonalnym, pomagając przede wszystkim w utrzymaniu czystości.

Cechą charakterystyczną działalności naszej firmy jest dążenie do wytwarzania przyjaznego środowisku produktu, który jednocześnie doskonale spełnia oczekiwania i potrzeby konsumentów. Dzięki stałemu rozwojowi oraz ulepszaniu procesów produkcyjnych i samych wyrobów marki udało nam się zdobyć zaufanie wielu Klientów, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jesteśmy również pionierem i jedną z wiodących krajowych firm na rynku przetwarzania odpadków tkanin.

Zapraszamy do współpracy!